Měření pozic ve vyhledávačích s Collabimem

Aneb když chcete vědět, na jaká klíčová slova se umisťujete

Chcete vědět, kde se nachází váš web ve výsledcích vyhledávání na určitá klíčová slova? Pokud ano, čtěte dále. Pokud ne, předstírejte, že ano a čtěte rovněž.

Nejen měření pozic

Collabim primárně používám pro (tolik zatracované) měření pozic, na kterých se moje weby ve výsledcích vyhledávání objevují. Pokud Vás tedy zajímá, jestli jste na Googlu nebo Seznamu na nějaké klíčové slovo před konkurencí, Collabim to zjistí. Rovněž také informuje i o průměrné hledanosti klíčových slov napříč vyhledávači Google, Seznam, Bing a Yahoo.

Přehled klíčových slov včetně vývojového grafu

Přehled klíčových slov včetně vývojového grafu

Collabim také funguje jako spolehlivý nástroj pro management zpětných odkazů, sledující jejich “aktivitu”. Tedy jestli jsou odkazy v pořádku a stále odkazují a followují. Tuto funkci vítám, protože při větších objemech odkazů je automatizovaná kontrola a přehled v datech prostě potřeba.

Přehled zpětných odkazů včetně výsledku kontroly umístění

Přehled zpětných odkazů včetně výsledku kontroly umístění

V neposlední řadě se také Collabim snaží o kontrolu webu co do plnění některých základních on-page pravidel, kterými si může slušně polepšit (a při jejich přehlédnutí slušně zavařit).

Zajímavá je také funkce reportování. Na míru si můžete nastavit přehled, jenž si necháte vygenerovat a zaslat na e-mail.

Jak se měří

Kvůli personalizovanému vyhledávání není možné stoprocentně říci, že pokud Collabim detekuje web na první pozici, že jej na prvním místě budou vidět všichni. Dostanete ovšem poměrně slušný přehled, který stačí k tomu, aby byl vidět vývoj klíčových slov.

Klady vs. zápory

Kromě bezproblémového fungování Collabimu hodnotím perfektně technickou podporu, která reaguje na e-maily skoro dřív, než je odešlu. Skvělé také je, že než jsem se rozhodl pro placený tarif, mohl jsem si Collabim zdarma vyzkoušet prostřednictvím Free tarifu, který je omezen na jeden měřený web a sledování 5 klíčových slov denně. Po přechodu na placený tarif jsem měl navíc ještě 30 dní gratis. Během této doby jsem si mohl vyzkoušet vše, co mě zajímalo a zajíce v pytli tak rozhodně nekupoval.

Jedinou slabinu Collabimu vidím v jeho designu, který působí jakoby z doby dávno minulé. Zároveň si myslím, že by nebylo špatné investovat do vývoje mobilní aplikace, abychom mohli sledovat, jak si náš web vede z obrazovky chytrého telefonu.
Vyzkoušejte si Collabim zdarma